Agrosalony navštěvujeme hlavně z důvodu, abychom byli našim klientům, co nejblíže a mohli s nimi sdílet zkušenosti s pěstováním Oxytree. Letos jsme měli na stánku i kmen vzrostlého stromu Oxytree, který mnohé překvapil svou lehkostí ???? Dřevo našeho kyslíkového stromku je totiž takřka bez vody a živin. Ale to vůbec nebrání firmám zpracovávat tuto odrůdu paulovnie na spárovky a dále např. na sportovní vybavení – lyže, snowboardy. Díky lehkosti dřeva je využitelné tedy hlavně v průmyslu.

99% návštěvníků našeho stánku se ptalo, zda jsou to ty japonské topoly. Oxytree nemá s topoly nic společného, jedná se o klon odrůd paulownie Elongata a Fortunei. Dorůstá během 6 – 7 let do výšky až 16 metrů a průměru kmene až 35 cm. Jedna sazenice stromku tedy může vyprodukovat 0,5 m3 dřeva během jednoho vegetačního cyklu. Po vytěžení se Oxytree ještě 4 X zregeneruje do původní výšky.

Na rozdíl od topolů, kterým se daří v mokřadech, Oxytree vyhovuje písčitá/jílovitá půda. Jako každý rychle rostoucí strom první dva roky vyžaduje péči a pozornost. Doporučujeme tedy před větší výsadbou provést analýzu půdy.

Analýzy půdy provádí soukromé firmy, ale i Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský v různých lokalitách. Cena je většinou do 1 000 CZK. Na výsadbu lze žádat individuální dotace.

Pokud plánujete větší výsadbu Oxytree bude nejlepší začátek poradit se s již zkušenými pěstiteli z ČR, PL, SK a HU.

Rádi pro vás připravíme i

  • Individuální kalkulaci nákladů na výsadbu
  • Výhodnější cenu sazenic Oxytree při větším množství od 100 kusů
  • Návštěvu plantáže
  • Kontrolu již rostoucích stromků

Neváhejte nás kontaktovat support.cz@oxytree.com

Nestihli jste navštívit náš stánek? Sledujte Náš Facebook s aktuálními novinkami.