Ať už to dopadne jakkoli mi fandíme obci Hlásnice u Olomouce. Spolek přátel životního prostředí jehož členem je starosta Marian Margold se stal našim příznivcem a majitelem stromků Oxytree. Přejeme obci Hlásnice, aby jim stromek vytvářel blahodárný stín a také čistil vzduch ????

Aby se nám lépe žilo

Obec Hlásnice je charakterizována jako zemědělská obec s poměrně velkou plochou orné půdy. Až do počátku 20. let 20. století se v několika dolech v blízkém okolí těžila železná ruda. V Hlásnici se lidé starají o životní prostředí, nedávno se například zapojili do akce „Ukliďme Česko“, v rámci které byla uklizena dlouholetá skládka odpadu mezi Hlásnicemi a Šternberkem.

Oxytree v Hlásnici

Vzhledem ke svým vlastnostem je Oxytree užitečný na zpevnění půdy v okolí polí, tedy účinné zabraňuje erozi půdy. Sázíme ho na louky, do zahrad a do půdy horší bonity. Protože Oxystromek pochází ze Španělska, nevadí mu horší písčitá půda.

Oxytree je klimatická rostlina, která rychle roste a tudíž již po 6 letech je dospělý strom, ze kterého se mohou těšit všichni obyvatele Hlásnic. Stromek má velké listy, které poskytují blahodárný stín a v některých oblastech i dříve kvete. Můžete využít i jeho dřevo na různé zpracování – nábytek, lavečky, přepravky dokonce i hudební nástroje. Kmen stromku Oxytree se ještě 4 po vykácení zregeneruje do původní výšky ????

Oxytree váže velké množství CO2 a čistí tak ovzduší. Oxytree má certifikát neinvazivnosti a tedy nenarušuje naši původní flóru. Více o jeho vlastnostech se dozvíte na stránce –CO JE OXYTREE.