Příroda je pro děti důležitá, čerpají z ní inspiraci, poznání i motivaci starat se o své okolí. Během jednoho pondělního dopoledne jsme seznámili šikovné děti z mateřské školky Elánek v Brně s výsadbou kyslíkového stromku Oxytree. Oxytree je rychle rostoucí klimatický listnatý strom, který má obrovské listy o šířce až 45 cm. Díky těmto listům produkuje velké množství kyslíku a také poskytuje v létě blahodárný stín. Děti v Elánku se zajímaly o informace, co všechno stromeček k životu potřebuje. My odpovídáme: Dobrou půdu, vodu, slunce a láskyplnou péči ????

Sázením Oxytree ve školce Elánek jsme zakončili výsadbovou sezónu v červenci. Stromek do podzimu pořádně zesílí, aby jeho kořenový systém přečkal i mrazy – 25°C. Na jaře pak vyraší boční výhonky, které udělají stromu nádhernou korunu.

Proč se vlastně Oxytree jmenuje Oxytree? 

Název má od slova Oxygen, který znamená kyslík a tree je anglický výraz pro strom, tak může být název Oxytree mezinárodně srozumitelný pro všechny pěstitele. Ze dřeva stromku Oxytree se již po 6 letech mohou vyrábět bedny, hračky a dokonce i hudební nástroje. 

Oxytree může patřit mezi okrasné stromy, ale hlavně se pěstuje pro dřevo. Jeho dřevo je totiž velice lehké, neobsahuje moc vody ani živin. Živiny, které si strom tahá z půdy, se do půdy navrací v podobě opadajících listů. Oxytree po třech letech nádherně fialově kvete.

Máte doma už svůj Oxytree?