Zopakujme si ty nejdůležitější okamžiky v péči o Oxytree.

1. Seřezání stromku po prvním roce od výsadby
Stromek musí být seříznut na jaře rok po prvním vysazení, jakmile zmizi poslední mrazy. Proč ořezáváme? Kořen stromku dostane rychlejší impuls vyrazit nahorů a stimulujeme tak rychlejší růst. Necháváme pařízek cca 5 cm od země, silný kořenový sytsém podpoří regeneraci pařezu a brzy na něm vyraší výhonky. Vybereme nejsilnější výhonek a zbytek odstraníme. Nejsilnější výhonek pak vyrazí jako nový stromek.
2. Odebírání bočních výhonků
Jakmile začne sazenice růst doporučujeme odlamovat zelené boční výhonky a nechat růst jen jeden nejsilnější, ze kterého se tvoří kmen stromku. Výhonky odebráme pravidelně po dobu prvních dvou let.
Výhonky odlamujeme ještě když jsou měkké a zelené.
3. První těžba dřeva

ŽIVINY V PŮDĚ – HNOJIVO

Radíme, zarýt listy, které každý rok na podzim opadají, zpátky do zěmě, jsou to vitamínová bomba.

Složení živin v půdě není nic jednoduchého. Z analýzy půdy, které se provádí před sázením již víme jaké má půda složení a co musíme dodat. Hnojiva, která první dva roky využíváme mohou být bio hnojiva rostlinná i přírodní. Hnojíme na jaře a v létě. Od srpna byhcom již měli nechat strom odvodnit a nepřidávat hnojivo.

Naše doporučená hnojiva jsou GeoAgit a AlgaSanba.

Jaká je nejlepší frekvence hnojení?
Během jara a léta se hnojí 4 až 5 X, záleží také na počasí. V prvním roce jsme použili 50 G hnojiva/ Oxytree ve vzdálenosti 20 cm od kmene. Druhý rok pak 150 g/Oxytree ve vzálenosti 50 cm od kmene.

Objednávky sazenic můžete provádět celý rok, nyní máme výhodnější MIMOSEZÓNNÍ CENY

VIDEO z firemní plantáže v Polsku najdete na našem Facebooku Oxytree